Egyéb laparoszkópos műtétek
A laparoszkópos sebészi technika fejlődésével a laparoszkópos cardiomyotomia az achalasia kezelésének „gold standard”-jaként tekinthető.
A nyelőcső ritka, benignus betegségei közt számon tartott achalasia egy ismeretlen etiológiájú, primer motilitási zavarral, folyadék és/vagy szilárd étel nyelési képtelenségével, regurgitatióval járó kórkép, melynek alapja a cardia izomzatának ellazulási képtelensége.
A gyomorba helyezhető "labda" alakú eszköz, melybe 500-700 ml folyadékot lehet pumpálni. Így kialakul a teltségérzet, és a beteg sokkal kevesebb táplálék elfogyasztása után jóllakottnak érzi magát. Az eszköz ideiglenes, 6-12 hónap után eltávolításra kerül.
A beavatkozáskor a teljes epehólyag eltávolításra kerül, altatásban zajló, kíméletes laparoszkópos eljárással, úgynevezett „kulcslyuk sebészettel”. Ennek a lényege, hogy egy kis metszést ejtünk a köldöknél, ezen keresztül bevezetjük a kamerát. 2-3 további metszést végzünk a bordaív alatt, az ezeken keresztül bevezetett eszközökkel, a hasüreg felnyitása nélkül végezzük el az epehólyag eltávolítását.
Gyomorgyűrű beültetés: Laparoszkópos technikával végzett, kis megterheléssel járó testsúlycsökkentő műtét.
Gyomorgyűrű feltöltés
Gyomorgyűrű leengedés
Gyomorgyűrű eltávolítás: Laparoszkópos technikával, altatásban végzett operáció.